Накірункі
|
Мерапрыемствы
|
Тэрмін правя
дзення
|
Адказныя
|
Інфармацыйнае, арганізацыйна-метадычнае забеспячэнне
|
Назначэнне класных кіраўнікоў, кіраўнікоў гурткоў
Арганізацыя правільнага харчавання
|
Да 31.08
|
Басан І.М.
|
Арганізацыя мерапрыемстваў, прысвечаных пачатку навучальнага года, Дню ведаў
|
31.08
|
Лопух Н.В.
|
Арганізацыя работы па ўсенавучу як сродку ранняга выяўлення сямейнага недабрабыту
|
Жнівень
|
Прымшыц І.Р.
|
Дыягностыка ўзроўню выхаванасці
Арганізацыя і правядзення паходаў і экскурсій
Музей А.Міцкевіча ў Навагрудку, Краязнаўчы музей г.Баранавічы
Ландшафтны музей Дыпрыз
Экскурсія па г.Баранавічы і ў Лядовы палац
Хатынь, музей чыгуначнай тэхнікі, музей аптэкі, г.Пінск
Завоссе, Мірскі замак, возера Свіцязь
|
На працягу года
Кастрыч.-студзень
снежань
снеж-студзень
сакавік
май
|
Кл.кіраўнікі 7-8, 1-4
Кл.кіраўнікі 7-8
Кл.кіраўнікі 6, 10
Кл.кір. 1-4, 6, 7-8, 9-10
Кл.кіраўнікі 1-4, 6-10
|
Індывідуальныя гутаркі з класнымі кіраўнікамі:
Планаванне выхаваўчай работы на год, на паўгоддзе
Вынікі наведвання сям'і з мэтай складання сацыяльна-педагагічнай характарыстыкі ўстановы
|
Верасень-Студзень
Верасень
|
Лопух Н.В.
|
Правядзенне інструктыўна-метадычных нарад класных кіраўнікоў:
|
На працягу года
|
Паляшук І.Б.
|
Тыдзень дадатковай адукацыі
|
1-8.09
|
Кіраўнікі гурткоў
|
Арганізацыя работы педагагічнага калектыву ў шосты школьны дзень
|
Верасень
|
Лопух Н.В.
|
Удзел у рабоце Савета па харчаванні, Савета па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх
|
На працягу года
|
Басан І.М.
|
Арганізацыя падпіскі на перыядычныя выданні
|
На працягу года
|
Паляшук І.Б.
|
Нарада з класнымі кіраўнікамі IX, XI класаў па падрыхтоўцы выпуску вучняў
|
сакавік
|
Лопух Н.В.,
Мініч В.Р.,Гацура Л.М.
|
Арганізацыя і ўдзел у працоўных акцыях, суботніках па добраўпарадкаванні і ўборцы тэрыторыі школы, помнікаў і магіл, замацаваных за ўстановай
|
На працягу года
|
Басан І.М.,
работнікі школы
|
Правядзенне першага этапу рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах
|
12-23.10
|
Настаўн.-прадметнікі
|
Тыдзень матэматыкі
|
16-20.10
|
Рамановіч Н.А.,
Гук Л.А., Жыгала Н.К.
|
Рэспубліканскі конкурс па геаграфіі “Глабусяня”
|
26.10
|
Ткачук Т.С.
|
Рэспубліканскі конкурс па інфарматыцы “Інфамышка”
|
27.10
|
Гацура Л.М.
|
Раённая навукова-практычная канферэнцыя “Вучань. Інтэлект. Здольнасці”
|
Кастрычнік
|
Басан І.М.
|
Раённы этап алімпіяды па фінансавай граматнасці
|
Кастрычнік
|
Кл.кір. 9-11кл.
|
Другі этап рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах
|
Лістапад
|
настаўнікі-прадметнікі
|
Школьны этап “малых” алімпіяд па матэматыцы і беларускай мове, па прадмеце “Чалавек і свет” сярод вучняў III-IV класаў
|
кастрычнік
|
Жыгала Н.К., Клачко А.У.
|
Тыдзень геаграфіі, біялогіі і нямецкай мовы
|
13-17.11
|
Ткачук Т.С., Мілюша С.Л., Руцкая Л.А.
|
Украінска-беларускі конкурс па прыродазнаўстве “Каласок”
|
23.11
|
Ткачук Т.С.
|
Рэспубліканскі конкурс “Белка”
|
24.11
|
Шынкевіч Г.М
|
Гісторыка-краязнаўчая канферэнцыя
|
Снежань
|
Мініч В.Р.
|
Раённы конкурс “Юны матэматык”для вучняў V-VI класаў
|
снежань
|
Гацура Л.М., Гук Л.А..
|
Тыдзень рускай мовы і літаратуры
|
11-15.12
|
Шамкуць А.У., Чабатар Т.Г, Клачко А.У.
|
Рэспубліканскі конкурс па рускай мове і літаратуры ”Жураўлік”
|
14.12
|
Чабатар Т.Г.
|
Трэці этап рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах
|
студзень
|
настаўнікі-прадметнікі
|
Рэспубліканскі конкурс па фізіцы “Зубраня” і “ЧіС”- “Арыёнчык”
|
18.01
|
Чытая Н.А., Клачко А.У.
|
Рэспубліканскі конкурс па біялогіі “Сініца”
|
19.01
|
Ткачук Т.С.
|
Тыдзень гісторыі і грамадазнаўства
|
29.01-01.02
|
Мініч В.Р, Басан І.М.
|
Інтэлектуальна-развівальная гульня “Піянерскі квіз”
|
люты
|
Мілюша С.Л.
|
Вывучэнне сямейных традыцый, звязаных з харчаваннем
|
Люты-сакавік
|
Лысюк Л.Я., кл.кір.
|
Тыдзень хіміі і фізікі
|
05-09.02
|
Чытая Н.А,Шынкевіч Г.М
|
Конкурс па беларускай мове “Буслік”
|
15.02
|
Паляшук І.Б.
|
Турнір “Юны хімік”
|
сакавік
|
Шынкевіч Г.М.
|
Конкурс па матэматыцы “Кенгуру”
|
15.03
|
Гук Л.А.
|
Тыдзень беларускай мовы і літаратуры
|
08-12.02
|
Паляшук І.Б., Лопух Н.В, Вілента К.У.
|
Міжнародны конкурс па нямецкай мове “Лінгвісцяня”
|
19.04
|
Мілюша С.Л.
|
Раённы турнір па геаграфіі
|
|
Ткачук Т.С.
|
Турнір “Займальная біялогія з элементамі экалогіі”(VI клас)
|
красавік
|
Ткачук Т.С.
|
Конкурс “Юны фізік”
|
красавік
|
Чытая Н.А.
|
Краязнаўчая алімпіяда “Старонкі гісторыі роднага краю”
|
|
Мініч В.Р.
|
Папераджальн. алімпіяды па прадметах
|
красавік
|
Лопух Н.В.
|
Рэспубліканскі конкурс па фізічнай культуры “Алімпіяня”
|
17.05
|
Скіпар Г.Я.
|
Ідэалагічнае, грамадзянска-патрыятычнае выхаванне
|
Арганізацыя ўдзелу ў мерапрыемствах, прысвечаных дзяржаўным святам, памятным датам
|
На працягу года
|
Лопух Н.В., Мілюша С.Л., кл.кіраўнікі 1-11 кл
|
Удзел у раённых, абласных, рэспубліканскіх мерапрыемствах грамадзянска-патрыятычнай, гісторыка-краязнаўчай накіраванасці
|
На працягу года
|
Кл.кіраўнікі, кір. ВПВ
|
Першы ўрок “Беларусь і Я – дыялог міру і стварэння”
|
01.09
|
Кл.кіраўнікі 1-11кл.
|
Правядзенне гадзін інфармавання ШАГ (па асобным плане)
|
4 чацвер
|
Кл.кіраўнікі 5-11 кл
|
Мерапрыемства да Дня пісьменнасці
|
3-4.09
|
Паляшук І.Б.
|
Піянерскія зборы: Дзень нараджэння піянерскай арганізацыі і Дзень героя-антыфашыста
|
13.09
08.02
|
Мілюша С.Л.
|
Тыдзень народнага адзінства
|
13-18.09
|
Кір. ВПВ, кл.кіраўнікі
|
Конкурс “Імгненні турыстычнага пахода”
|
01.11
|
Кл.кіраўнікі 1-11 кл, вых
|
Правядзенне ўрачыстага мерапрыемства, прысвечанага ўступленню ў БРСМ “Будучыня краіны –за моладдзю!”
|
снежань
|
Мініч В.Р.
|
Вечар сустрэчы з выпускнікамі
|
05.02
|
Мілюша С.Л., Вілента К.У.
|
Прэзентацыя “Памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў
|
15.02
|
Гацура Л.М
|
Дзень роднай мовы
|
21.02
|
Паляшук І.Б.
|
Гульня “Мы будучыя мужчыны”
|
23.02
|
Чабатар Т.Г.
|
Фарміраванне грамадзянскай сталасці і гатоўнасці да службы ва Узброеных Сілах Рэспублікі Беларусь: правядзенне дэкады грамадзянска-патрыятычнага выхавання “Слаўлю Айчыну!”
|
15-25.02
|
Кір.ВПВ,
Кл.кіраўнікі 1-11 кл, выхав
|
Арганізацыя ўрачыстага ўручэння падарункавага камплектнага выдання “Я-грамадзянін Рэспублікі Беларусь”
|
15.03
|
Паляшук І.Б.
|
Прэзентацыя-лінейка да Дня Канстытуцыі РБ
|
15.03
|
Педагог сац. Прымшыц І.Р
|
Школьны конкурс чытачоў, прысвечаны Сусветнаму дню паэзіі
|
21.03
|
Шамкуць А.У.
|
Адзіны ўрок “Набат Хатыні”
|
22.03
|
Кір.ВПВ
|
Інфармацыйныя гадзіны да Дня яднання народаў Расіі і Беларусі
|
01.04
|
Кл.кір.1-11, вых.
|
Удзел у конкурсе чытальнікаў, прысвечаным памяці М.А.Скіпара “Гучанне слоў жывых”
|
красавік
|
Паляшук І.Б., Вілента К.У
|
Тыдзень мужнасці “Табе, ветэран”
|
30.04-09.05
|
Кл.кір.1-11, вых.
|
Правядзенне мерапрыемства, прысвечанага ўступленню ў рады “БРПА”
|
май
|
Мілюша С.Л., Клачко А.У
|
Вахта памяці і конкурс песні ваенных гадоў
|
09.05
|
Мілюша С.Л., кл.кір.4-11
|
Лінейка-прэзентацыя да Дня беларускай сімволікі
|
14.05
|
Кір.ВПВ.
|
Тыдзень краязнаўства
|
27-30.05
|
Мініч В.Р, кл.кір.1-11 кл
|
Маральна-прававое і эстэтычнае выхаванне
|
Правядзенне тэматычных класных гадзін па духоўна-маральным выхаванні
|
На працягу года
1 раз у месяц
|
Кл.кіраўнікі 1-11 кл., айцец Сергій
|
Мерапрыемствы да Дня міру
|
18-23.09
|
Кл.кіраўнікі 1-11, выхав.
|
Развіццё валанцёрскага руху, у тым ліку: удзел у рэспубліканскай дабрачыннай акцыі “Нашы дзеці”; у дабрачынных акцыях па аказанні дапамогі ветэранам працы і адзінокім; у дабрачыннай акцыі “Спяшайцеся рабіць дабро”
|
На працягу года
|
Кл.кір.9-11 кл
|
Святочная праграма “Вам, настаўнікі, прысвячаецца”
|
01.10
|
Гацура Л.М.
|
Віншаванне настаўнікаў-пенсіянераў і адзінокіх
|
01-02.10
|
Валанцёрскі атрад
|
Конкурс малюнкаў па правах дзіцяці
|
04-09.12
|
Кл.кіраўнікі 1-4 кл, выхав.
|
Тыдзень прававых ведаў
|
04-09.12
|
Прымшыц І.Р.
|
Афармленне кабінетаў “Новы год сваімі рукамі!”
|
Да 10.12
|
Кл.кіраўнікі 1-11 кл, выхав
|
Удзел у рэспубліканскай выставе-конкурсе дэкаратыўна-прыкладной творчасці навучэнцаў “Калядная зорка”
|
Снежань-студзень
|
Руцкая Л.А.
|
Удзел у конкурсе дзіцячага малюнка “Сябруюць дзеці на планеце”
|
Сакавік
|
Кл.кіраўнікі 1-5 кл
|
Тыдзень дзіцячай і юнацкай кнігі
|
28.03-02.04
|
Паляшук І.Б.
|
Правядзенне фестывалю-выставы велікодных вырабаў “Радасць мая” з удзелам бацькоў і вучняў
|
красавік
|
Кл.кіраўнікі 1-5 кл
|
Алімпіяда па прававых ведах
|
красавік
|
Басан І.М.
|
Выхаванне культуры ЗЛЖ і бяспечных паводзін
|
Дні здароўя
|
Другая субота месяца
|
Скіпар Г.Я.,
кл.кіраўнікі 1-11, вых
|
Рэалізацыя адукацыйных праграм факультатыўных заняткаў па правільным харчаванні
|
На працягу года
|
Левая С.К, Руцкая Л.А., Шынкевіч Г.М.
|
Правядзенне спартыўна-масавых і фізкультурна-аздараўленчых мерапрыемстваў у рамках 6-га школьнага дня ў школе
|
На працягу года
|
Скіпар Г.Я.
|
Дэкада бяспекі дарожнага руху
|
1-09.09
|
Кл.кір.1-11, вых
|
Тыдзень спорту і здароўя
|
4-09.09
|
Скіпар Г.Я.
|
Гутаркі па тлумачэнні адміністратыўнага заканадаўства, прафілактыцы супрацьпарушэнняў, правілаў супрацьпажарнай бяспекі, прапагандзе жыццясцвярджальных прынцыпаў
|
3-15.09
|
Кл.кір.1-11кл.,
айцец Сергій
|
Тыдзень псіхалогіі
|
11.09-15.09
|
Прымшыц І.Р.
|
Мерапрыемствы па прафілактыцы грыпу і covid
|
1 раз у чвэрць
|
Кл.кіраўнікі 1-11кл, вых
|
Адзіны дзень па ведах ПДР
|
3 чацвер месяца
|
Кл.кіраўнікі 1-11, вых.
|
Арганізацыя і правядзенне аздараўленчай кампаніі на канікулах
|
канікулы
|
Кл.кіраўнікі 1-11, вых.
|
Раённыя спаборніцтвы
-л/атлетыка “Шкаліяда”
-летняе шматбор’е “Здароўе”
-шашкі
-зімовае шматбор’е
-лыжныя гонкі (па пагодзе)
-настольны тэніс
- шматбор’е па ДП
л/атлетыка
-міні-футбол
|
верасень
верасень
лістапад
снежань
студзень
студзень
сакавік
красавік
май
|
Скіпар Г.Я.
|
Мерапрыемствы да Міжнароднага дня адмаўлення ад курэння
|
13-18.11
|
Кл.кіраўнікі 1-11 кл
|
Тыдзень па прафілактыцы ВІЧ/ СНІД, наркаманіі і ЗЛЖ
|
27.11-01.12
|
Кл.кіраўнікі 1-11 кл.
|
Інф. веснік “СНІД—чума 21 ст.”
|
28.11
|
Паляшук І.Б.
|
Ролевая гульня “Мы супраць СНІДу”
|
01.12
|
Шынкевіч Г.М., валанцёры
|
Тыдзень прафілактыкі правапарушэнняў і злачынстваў і інфармацыйнай культуры вучняў
|
15-19.01
|
Гацура Л.М.,
кл.кір.4-11 кл.
|
Акцыя “Усім светам супраць наркотыкаў”
|
01.03
|
Кл.кір.8-11кл
|
Алімпіяда па АБЖ
|
Сакавік
|
Кл.кір. II-XI кл.
|
Стварэнне фотакалажу “Здаровае харчаванне маёй сям’і”
|
Сакавік
|
Педагог-арганізатар
|
Алімпіяда па ЗЛЖ
|
сакавік
|
Шынкевіч Г.М
|
Мерапрыемствы да Дня абароны дзяцей
|
01.03
|
Кл.кір.1-11
|
Раённы конкурс “МНС вачыма дзяцей”
|
сакавік
|
Кл.кір.2кл.
|
Гутаркі па ПБП
|
Перад канік
|
Кл.кіраўнікі 1-11кл., вых
|
Спартландыя да Сусветнага дня здароўя
|
05.04
|
Скіпар Г.Я.
|
Раённы злёт ЮІД
|
красавік
|
Гацура Л.М.,
Мілюша С.Л.
|
Мерапрыемствы да Сусветнага дня без тытуню
|
27-31.05
|
Кл.кір.1-11кл.
|
Выстава дзіцячых малюнкаў “Выконваем законы дарог”
|
май
|
Кл.кір.1-4кл.
|
Спартыўнае свята “Дзень добры, лета!”
|
01.06
|
Скіпар Г.Я.
|
|
Правядзенне мерапрыемстваў, накіраваных на фарміраванне экалагічнай культуры: акцыі “Спажыванне і другаснае выкарыстанне матэрыялаў”, “Здадзім макулатуру-захаваем дрэва”; “Чысты двор”, “Чысты клас”, “Зрабі бераг чыстым”, “Крыніцы нашага краю”, “Хто калі не мы”, папулярызацыі
паасобнага збору смецця і цвёрдых бытавых адходаў
|
На працягу года
|
Кл.кіраўнікі 1-11, выхав
|
Экалагічнае і эканамічнае выхаванне
|
Свята восені
|
20.10
|
Шамкуць А.У.
|
Класныя і інф.гадзіны па фінансавай граматнасці
|
1 раз у чвэрць
|
Кл.кіраўнікі 1-11 кл.
|
Месячнік энергазберажэння, выпуск плакатаў па энергазберажэнню
|
16.10-17.11
|
Кл.кіраўнікі 1-11 кл
|
Акцыя “Дапаможам птушкам”
|
студзень
|
Кл.кіраўнікі 1-11, выхав.
|
Мерапрыемствы да Міжнароднага дня лесу
|
15-21.03
|
Кл.кір.
|
Мерапрыемствы да Сусветнага дня экалагічных ведаў
|
11-16.04
|
Кл.кір.1-4 кл, выхав.
|
Кл.і інф.гадзіны, прысвечаныя Чарнобыльскай трагедыі
|
19-26.04
|
Кл.кір.5-11
|
Рэалізацыя адукацыйных праграм дадатковай адукацыі
экалагічнага профілю
|
На працягу года
|
Ткачук Т.С.
|
Працоўнае і прафесійнае выхаванне
|
Наведванне Дзён адчыненых дзвярэй у ВНУ, ССУЗах, ПТВ; правядзенне прафарыентацыйных сустрэч з прадстаўнікамі навучальных устаноў
|
На працягу года
|
Кл.кіраўнікі 9-11 кл.
|
Тыдзень прафарыентацыі
|
11-15.03
|
Кл.кіраўнікі 1-11 кл, вых
|
Месячнік добраўпарадкавання
|
красавік
|
Шынкевіч Г.М.,
кл.кір., выхав.
|
Экскурсіі на вытворчыя аб'екты аграгарадка і раёна
|
На працягу года
|
Кл.кіраўнікі 1-11 кл, вых
|
Развіццё вучнёўскага самакіравання, шырокае выкарыстанне патэнцыялу дзіцячых грамадскіх арганізацый.
|
На працягу года
|
Кл.кіраўнікі 1-11 кл, вых
|
Цыкл прафарыентацыйных заняткаў
|
Раз у чвэрць
|
Кл.кіраўнікі 8-11 кл
|
Індывідуальныя кансультацыі, накіраваныя на фарміраванне індывідуальнага прафесійнага профілю развіцця
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
Удзел у алімпіядзе па фінансавай граматнасці,конкурсе малюнкаў “Энергазберажэнне”
|
|
Кл.кіраўнікі
|
Тыдзень працоўнага навучання
|
29.04-03.05
|
Гук Л.А, Руцкая Л.А.
|
Сямейнае і гендарнае выхаванне
|
Святочная лінейка, прысвечаная Дню ведаў
|
01.09
|
Мілюша С.Л.
|
Ранішнік “Мы школьнікамі сталі”
|
30.09
|
Левая С.К.
|
Адзіныя бацькоўскія дні
|
Па плане РАА
|
Басан І.М.
|
Свята матуль “Адзіная мая”
|
13.10
|
Паляшук І.Б.
|
Навагодні ранішнік “Чароўная казка”
|
23.12
|
Кл.кір.1-5
|
Навагодні вечар “Сустрэча з цудам”
|
23.12
|
Мініч В.Р.
|
Конкурсная праграма да Дня закаханых
|
14.02
|
Рамановіч Н.А.
|
Ранішнік “Віншуем нашых матуль і бабуль”
|
07.03
|
ДС-4 кл.
|
Святочная праграма “Для вас, дзяўчынкі”
|
04.03
|
Руцкая Л.А.
|
Свята сям’і
|
15.05
|
Шамкуць А.У.
|
Майстар-клас па прыгатаванні сямейных спраў
|
май
|
Кіраўніцтва школы, бацькі
|
Свята “Бывай, буквар!”
|
26.05
|
Левая С.К.
|
Развітанне з пачатковымі класамі
|
27.05
|
Клачко А.У.
|
Святочная лінейка, прысвечаная апошняму званку
|
31.05
|
Мілюша С.Л.
|
Выпускны баль
|
10.06
|
Гацура Л.М.
|
Арганізацыя работы ў 6 школьны дзень
|
Правядзенне пазнавальных спартыўна-масавых і фізкультурна-аздараўленчых мерапрыемстваў, мерапрыемстваў, арыентаваных на фарміраванне здаровага ладу жыцця
|
На працягу года
|
Кл.кіраўнікі і настаўнікі-прадметнікі
|
Супрацоўніцтва з аб'ектамі сацыякультурнай сферы г. Баранавічы і раёна (музеі, кінатэатры, тэатры, выставачныя комплексы і інш.)
|
На працягу года
|
Кл.кіраўнікі 1-11 кл.
|
Арганізацыя дзейнасці валанцёрскага атрада “Пылаючае сэрца”
|
На працягу года
|
Шынкевіч Г.М.
|
Арганізацыя і правядзенне тэматычных кансультацый для бацькоў
|
Штотыдзень
|
Прымшыц І.Р.
|
Рэалізацыя навучальных праграм дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі
|
На працягу года
|
Педагогі дадатк.адукацыі
|
Арганізацыя мерапрыемстваў з актывам ГА “БРСМ” і “БРПА”
|
Па графіку работы
|
Мілюша С.Л.
|
Удзел у раённых мерапрыемствах, акцыях, святах
|
На працягу года
|
Кл.кіраўнікі 1-11 кл.
|
Удзел вучнёўскага самакіравання вучняў у арганізацыі і правядзенні 6-га школьнага дня
|
На працягу года
|
Кл.кіраўнікі 8-11 кл.
|
Правядзенне тэматычных заняткаў з вучнямі, накіраваных на прафілактыку супрацьпраўных паводзін, небяспечных залежнасцей
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
Інфарм.забесп.
|
Суправаджэнне старонкі на сайце школы, сацсетцы “Телеграм-канал” па прапагандзе дзейнасці школы
|
На працягу года
|
Мілюша С.Л.
|
Сацыяльна-педагагічная падтрымка і аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням, бацькам, педагогам
|
1.Удасканаленне работы па: раннім выяўленні дзяцей, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы; прафілактыцы дзіцячай безнагляднасці, сацыяльнага сіроцтва, правапарушэнняў непаўналетніх; сацыяльна-педагагічнай падтрымцы і аказанні псіхалагічнай дапамогі вучням, у тым ліку дзецям-сіротам, дзецям, якія засталіся без апекі бацькоў. Вывучэнне асаблівасцей сямейнага выхавання вучняў і выхавальнікаў
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
2.Удзел у працы пастаянна дзеючых семінараў, форумаў, дыстанцыйнага навучання педагагічных работнікаў школы па пытаннях ажыццяўлення сацыяльна-педагагічнай падтрымкі і аказання псіхалагічнай дапамогі вучням
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
3.Рэалізацыя праграмы выхавання і абароны правоў і законных інтарэсаў дзяцей, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
4.Цыкл заняткаў па прадухіленні правапаручэнняў вучнямі і фарміраванні прававых ведаў “Я і закон”
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
5.Размяшчэнне завочных прававых інфармацыйна-асветніцкіх матэрыялаў ў папцы для падлеткаў: “Я і закон”
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
6.Ажыццяўленне інфармацыйна-асветніцкай работы па прадухіленні гандлю людзьмі, аказанне псіхалагічнай дапамогі вучням, якія падвергліся гвалту, якія сталі ахвярамі гандлю людзьмі
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
7.Стварэнне ўмоў, накіраваных на развіццё эмацыйна-каштоўнаснай сферы асобы, фарміраванне ўменняў і навыкаў эфектыўнай адаптацыі да зменлівых умоў жыццядзейнасці, развіццё камунікатыўных здольнасцяў, карэкцыю асобаснага развіцця і паводзін, стымулявання працэсаў самасвядомасці і самаўдасканалення, імкнення да самарэалізацыі:
стварэнне гуманнага выхаваўчага асяроддзя і адукацыйнай прасторы, накіраваных на развіццё пазнавальнай, эмацыйна-валявой і эмацыянальна-каштоўнаснай сферы асобы;
правядзенне псіхалагічнай асветы і дыягностыкі, якія спрыяюць самапазнанню і самаразвіццю
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
8.Правядзенне мерапрыемстваў, накіраваных на засваенне базавых кампанентаў псіхалагічнай культуры, пабудова жыццёвых і перспектыўных планаў, развіццё сацыяльнай кампетэнтнасці, фарміраванне прафесійна-псіхалагічнай культуры, самапазнання і самарэгуляцыі асобы
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
9.Групавыя кансультацыі для вучняў і бацькоў па выніках псіхалагічных маніторынгаў
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
10.Групавыя карэкцыйна - развіваючыя заняткі па выніках псіхалагічнага маніторынгу, сацыяльных запытах
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
11.Стэндавая інфармацыя для навучэнцаў і бацькоў, размяшчэнне завочных інфармацыйна-асветніцкіх і развіваючых матэрыялаў ў папках: “Рэкамендацыі педагога-псіхолага вучням”; “Рэкамендацыі педагога-псіхолага бацькам”; “Рэкамендацыі педагога-псіхолага бацькам выхавальнікаў”
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
12.Стэндавая інфармацыя для педагогаў, размяшчэнне завочных інфармацыйна-асветніцкіх і развіваючых матэрыялаў ў папках: “Рэкамендацыі педагога-псіхолага настаўнікам”; “Рэкамендацыі педагога-псіхолага педагогам дашкольнай адукацыі”
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
13.Індывідуальныя кансультацыі і карэкцыйна-развіваючыя заняткі па сацыяльным запыце і выяўленых праблемах
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
14.Размяшчэнне матэрыялаў у рубрыцы “Бацькоўскі універсітэт”
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
15.Правядзенне факультатыўных заняткаў у 9 класе: “Прафесія маёй мары”
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
16.Цыкл адаптацыйных заняткаў па падрыхтоўцы да экзаменаў
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|
17. Цыкл адаптацыйных заняткаў па прафілактыцы дэзадаптацыі ў першым, пятым, дзесятым класах.
Псіхалагічная падтрымка бацькоў, выдача інфармацыйных і асветніцкіх буклетаў, матэрыялаў.
|
На працягу года
|
Прымшыц І.Р.
|